O GEOTYDZIE

PODRÓŻ
Geotyda kryje w sobie wiele tajemnic. Dostęp do nich, jak i do całego realnego świata wirtualnego, umożliwia wyraziste menu przypominające zakładki. I tak AKTUALNOŚCI pełnią funkcję strony głównej, na której pojawiają się informacje z życia Geotydy oraz odnośniki do odkrywanych w niej zakątków. Link O ŚWIECIE ukrywa krótki wstęp do geoturystyki (MIT CZY NIE MIT...?) oraz wskazówki (PODRÓŻ, MAPY) ułatwiające jego eksplorację. Świat Geotydy nastawiony jest na poznawanie całego globu oraz na interakcję z jego gośćmi, dlatego też zawiera on interesujące obiekty znajdujące się poza granicami Polski oraz ulokowane w obrębie jej granic, ale nadesłane za pomocą formularza ODKRYWANIE. Dane wysłane za jego pomocą zostaną umieszczone w świecie wirtualnym; jeśli dotyczą Polski, trafią także do krainy wirtualnej. Szukać ich można w dziale LOKACJE - alfabetycznym spisie wszystkich atrakcji, pod zakładką GALERIA - zbiorze fotografii wszystkich zakątków dotychczas w nim odkrytych oraz pod linkiem MAPA, gdzie za pomocą intuicyjnych ikon wskazane są ich lokalizacje. Do ich rozszyfrowania przyda się LEGENDA objaśniająca znaki używane w Geotydzie, a odnalezienie obiektów w realnym świecie ułatwi MOBI kierujące do mobilnej wersji Geotydy z podstawowymi informacjami o każdej z atrakcji - miniaturkami zdjęć, współrzędnymi oraz mapką. Bezpośredni dostęp do krainy zapewnia zaś... KRAINA. Aby wszystko działało sprawnie i bez zakłóceń, rozwój krainy nadzoruje FUNDACJA. Jeżeli jednak widzisz błąd, chcesz zadać nurtujące pytanie lub zasugerować przydatne rozwiązanie, nie wahaj się napisać na miasto(at)geotyda.pl. Wszystkie wiadomości zostaną poddane solidnej analizie, dzięki czemu eksploracja Geotydy stanie się jeszcze przyjemniejsza!
Lokacje wybrane? Nadszedł zatem czas, aby opuścić wirtualny świat i przenieść się do świata realnego, by poznać fascynujący świat geologii - teoretycznie czarnej magii, zmieniającej jednak swoje oblicze przy bezpośrednim z nią kontakcie.

MAPY
Geotyda wykorzystuje aplikację Google Maps w wersji 3. Zapewne nie wymaga ona szczegółowego przedstawienia. Wspomnieć należy jedynie o dwóch dostępnych trybach widoku: Mapa (ustawienie domyślne) i Satelita. W pierwszym z nich istnieje możliwość włączenia ukształtowania terenu (Teren) w drugim - wyłączenia opisów (Etykiety).
Kontrolki sterowania umieszczone zostały jedynie na dużej mapie - z wszystkimi atrakcjami. Brak ich przy opisach ze względu na mniejszy rozmiar oraz cel, którym jest wskazanie dojazdu do wybranego miejsca oraz przebiegu szlaku. Jeżeli szlaki "ciągłe" są oznaczone w terenie określoną barwą, to ich kolor na mapie odpowiada spotykanemu w terenie.
1 | 2
Copyright 2018-2024 bohun

Wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w Geotydzie
bez zgody właściciela praw autorskich jest zabronione
FUNDACJA KRAINA AKTUALNOŚCI O ŚWIECIE MAPA LEGENDA ODKRYWANIE LOKACJE GALERIA Geotyda na Facebooku