O GEOTYDZIE

MIT CZY NIE MIT...?
Z jednej strony Geotyda to wirtualny twór obecny jedynie w internecie; z drugiej zaś - twór całkowicie realny. Jego esencję stanowią bowiem prawdziwe obiekty geologiczne będące rdzeniem geoturystyki. Pod adresem geotyda.net (świat) zawiera on atrakcje zlokalizowane na całym świecie oraz w Polsce odkryte przez gości ją odwiedzających, a pod geotyda.pl (kraina) - wyłącznie na terenie Polski.
Geoturystyka jest typem turystyki poznawczej nastawionej na kontakt z geologią, z dynamicznymi procesami nieustannie zachodzącymi nie tylko na powierzchni Ziemi i nie zawsze dostrzegalnymi w przeciągu tak krótkiego okresu, jakim jest życie. Jednak znakomitymi świadkami wszechobecnych i ciągłych zmian w otaczającym nas świecie są informacje zapisane w skałach. Niejednokrotnie "opowiadają" one o historii znanej wyłącznie im i "czekają" aż ktoś rozwikła ich tajemnice. Wszak każda rysa, każdy kształt, nawet barwa jest inspirującą opowieścią o naszej wspólnej przeszłości dostępną dla każdego i jednocześnie znajdującą się tak blisko - na wyciągnięcie ręki.
Nastaw się więc na pełną przygód wyprawę po dolinach, jaskiniach, kamieniołomach, pomiędzy majestatycznymi ostańcami... oraz na odpoczynek... przy źródłach z krystalicznie czystą wodą... bijącą we własnym, niewymuszonym tempie... prosto z wnętrza Matki Natury. A dzięki niej odkryjesz, że jesteś nieodłączną Jej częścią; fragmentem prawdy, którą poznasz, gdy idąc pod prąd, dotrzesz do samego jej źródła...
1 | 2
Copyright 2018-2023 bohun

Wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w Geotydzie
bez zgody właściciela praw autorskich jest zabronione
FUNDACJA KRAINA AKTUALNOŚCI O ŚWIECIE MAPA LEGENDA ODKRYWANIE LOKACJE GALERIA Geotyda na Facebooku